Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Tensegrity – įtampos struktūros

Šiandien žaidžiam su tensegrity – erdvinėm struktūrom, kurios išlaiko formą įtemptų lanksčių jungčių dėka.

Jas galima konstruoti iš priemonių, kurias turit po ranka – lego kaladėlių, medinių pagaliukų, vielos, ar kitų formą išlaikančių medžiagų, o sujungimams tinka siūlai, virvutės, grandinėlė. Ypač įspūdingai atrodo struktūros sujungtos žvejybiniu valu – iš toliau jungties visai nesimato – atrodo, kad viršutinė detalė kabo ore.

Mes pasigaminom vieną iš paprasčiausių modelių – iš vielos ir plonos virvutės. Principas visai paprastas – dvi detalės, sukabintos keturiom jungtim – trys ilgesnės iš kraštų, viena trumpesnioji – centre. Ilgasias surišom pradžioje, o trumpąją – pabaigoj, taip lengviausia atitaikyt įtempimą.

Galima paeksperimentuot su formomis – mes pagrindui pasirinkom apskritimo formą, bet tinka ir trikampis, ir kvadratas, ir bet kokia kita centrinės simetrijos figūra. O “L“ formos atsparas galima pakeisti įstrižainėmis. Kad atsparos veiktų, svarbu, kad nuo pagrindo atitolęs jų galas būtų tiesiai virš arba po pagrindo centru.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas turėtų sugriūt, nes juk jungtys lanksčios! Paėmus į rankas visas statinys kliba juda į šalis, bet išlaiko formą. Paslaptis čia visai paprasta – ilgesniosios jungtys “suriša“ detales, o centrinė jas “stumia“ vieną nuo kitos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: