Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Knygos apie mokymą šeimoje

Turbūt jau visi yra girdėję apie vaikų ugdymą šeimoje, kitaip dar vadinamą homeschooling’ą arba mokymą namuose. Nesiplėsiu link terminų painiavos, tiesiog pasakysiu, kad jau kuris laikas mūsų sūnus neina į mokyklą. O aš ryju knygas apie tai, kad nenusigrybaučiau pačia blogiausia prasme. Čia tos, kurias perskaičiau ir visiems besidomintiems rekomenduoju.

Sąrašas pildomas.

  • Julie Bogart – The Brave Learner: Finding Everyday Magic in Homeschool, Learning, and Life. 2019. 320 p. Šita mano mėgstamiausia. Rekomenduoju visiems homeschooler’iams – tiek pradedantiems, tiek jau patyrusiems. Vieni ras padrąsinimą, kiti – įkvėpimą atsinaujinti. Tinka ir unschooleriams, ir tradiciškesnį mokymą pasirinkusiems. Knygoj rasit ne tik originalią ir aiškiai išdėstytą teoriją apie mokymą namie, bet ir daug tikrai nerealių idėjų, praktinių patarimų ir įkvepiančių istorijų iš autorės šeimos gyvenimo.
  • Peter O. Gray – Free to Learn: Why Unleashing the Instinct to Play Will Make Our Children Happier, More Self-Reliant, and Better Students for Life. 2013. 288 p. Labai išsamus ir moksliškai pagrįstas veikalas apie tai, kodėl verta vaikams leisti patiems kontroliuoti savo ugdymąsi. Subalansuota unschooleriams ir kuriantiems demokratines mokyklas. Jeigu smalsu, bet nesinori taip iš karto pirkt knygos, galima užsukt paskaityt autoriaus straipsnių. (Komentaruose vyksta gyvos diskusijos, autorius mielai atsakinėja į rimtus klausimus).
  • John Holt – How Children Learn. 1995. 320 p. Ideologinė homeschoolerių klasika. Labiau apie tai, kas blogai su mokyklom ir kaip padaryt, kad vaikai norėtų mokytis. O gal biški ir ne apie tai. Seniai skaičiau – ne viską prisimenu.
  • Angela J. Hanscom – Balanced and Barefoot: How Unrestricted Outdoor Play Makes for Strong, Confident, and Capable Children. 2016. 256 p. Pavadinimas faktiškai viską ir pasako. Apie laisvo žaidimo ir buvimo gamtoje naudą vaikams.
  • Ainsley Arment – The Call of the Wild and Free: Reclaiming Wonder in Your Child’s Education. 2019. 336 p. Čia įdomus variantas. Autorė – Wild + Free judėjimo, siekiančio atšviežinti homeschoolinimo praktikas, iniciatorė. Knygoj daug praktinių patarimų, įdomių idėjų ir dar daugiau gražaus idealizmo. Kas labiau mėgsta klausytis – ieškokit Wild + Free podcast’o.

Kol kas tiek. Kai tik perskaitysiu ką nors verto patekti į šitą sąrašą – papildysiu.

2 komentarai “Knygos apie mokymą šeimoje

Pridėti Jūsų

  1. Man asmeniškai didžiausią įtaką padarė John Jolt How Children Fail. Beje, John Holt ir yra Unschooling pradinininkas.
    Dar labai rekomenduočiau Pam Laricchia knygas- taip paprastai ir aiškiai ji viską aprašo. Na ir jos podcastai “Exploring Unschooling” man labai patinka. Kai kyla abejonės dėl unschooling, tai man jie tikra terapija 😃

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: