Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Lietuviškos knygos apie gamtą

Čia bus nuolat pildomas sąrašas knygų apie gamtą – daugiau lietuvių autorių, bet šiek tiek ir vertimų. Bendro pobūdžio, ne apie specifines temas. Tik tos, kurias skaičiau arba bent labai ilgai čiupinėjau.

Lietuvių autorių knygos:

  • Saliamonas Paltanavičius – Pakalbinti stebuklai: Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės. 2020. 192 p. Mėgstu Paltanavičių, bet šita knyga vis tiek sugebėjo maloniai nustebinti. Temos nėra kažkaip ypatingai originalios ar naujos – apie žalčius, bites, balinius vėžlius daug prirašyta, bet kiekvienas tekstukas ne tik įtraukia savo asmeniškumu, bet ir pažeria retesnių faktų. Skaitom abu su dešimtmečiu – abiem yra kas patinka.

Rating: 5 out of 5.

  • Gediminas Isokas – Lietuvos gamtos kalendorius. 2013. 478 p. Didžiausias privalumas – knygos formatas – kiekvienam mėnesiui skirtas atskiras skyrius, o jo poskyriuose aptariamos skirtingos augalų ir gyvūnų grupės. Kokie grybai auga, kokie augalai žydi, ką veikia žuvys – viskas sudėta, kaskart šiek tiek plačiau apžvelgiant vis kitą temą. Bėda tik, kad ta daugybė informacijos pateikiama baisiai sausai ir tarsi be atrankos. Moksliniai faktai skamba taip, lyg būtų nukopijuoti iš enciklopedijos. O kai kurie teiginiai net kelia rimtų abejonių (sakykim, kad tam tikros vabalų rūšys kenkia miškui. Norisi paklausti, ar kartais autorius nepainioja miško ir miškininkystės? Arba, kad vilpišys buvęs deivės Mildos gyvūnas. Aghem. Aš stipriai abejoju, ar buvo tokia deivė, bet sakykim). Situaciją taiso gausios iliustracijos. Ypač tos, kur įvardina tradiciškai mažiau dėmesio gaunančius grybus, kerpes, samanas ir pan.

Rating: 3 out of 5.

Vertimai:

  • PAŽINK GAMTĄ: paukščiai, medžiai ir laukinės gėlės. 2019. 239 p. Skirta labiau vaikams, bet gali patikt ir suaugusiems, nusprendusiems aktyviai patyrinėti gamtą. Suskirstyta į tris pagrindines dalis – pirmoji apie paukščių stebėjimą, antroji – apie medžius, o trečioji – apie gėles. Daug praktinių patarimų ir idėjų. Stebėtinai gerai pritaikyta Lietuvos skaitytojui – nors dalis informacijos ir iliustracijų mums nelabai aktualios, bet bendrai imant – tas nedidelis trūkumas knygos negadina, gal net suteikia savotiško konteksto.

Rating: 5 out of 5.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: